Turgay Berberoğlu - Anasayfa
Özgeçmiş
Ben Turgay Berberoğlu, 1984 Çorlu doğumluyum. İlköğretimi Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi'nde tamamladıktan sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi - İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme (Örgün Öğretim) Bölümü'nü bitirdim. Üniversiteye devam ederken üçüncü sınıfın sonunda Work & Travel programı ile üç aylığına Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşama fırsatım oldu. Mezun olduktan sonra, 2007 yılında İstanbul'a yerleştim ve Netron Bilişim Akademisi'nde altı aylık Grafik Tasarım ve Web Tasarım eğitimi aldım. Bu süreç sonundan, Nisan 2013'e kadar (askerlik görevimi tamamlamakla birlikte) çeşitli firmaların reklam departmanları ve ajanslarda çalışmak suretiyle grafik tasarım, basılı işler, süreli yayın, e-learning uygulamaları, animasyon, web tasarım ve fotoğrafçılık disiplinlerinde tecrübe edindim.

Haziran 2013'ten itibaren, kurumsal eğitim sektöründe yer alan Enocta bünyesinde, dijital ortamlarda kullanılmak üzere, konsept tasarım ve animasyon tasarım uzmanı olarak görevimi sürdürmekteyim. Ayrıca video çekim, kurgu ve montaj projelerinde de aktif olarak rol almaktayım.

Özgelecek
Yakın bir süre içinde grafik tasarım, arayüz ve animasyon disiplinleri üzerinde hakimiyetimi arttırmak, özgün ve yenilikçi tasarımlar yapmak, uzun vadede ise sahip olduğum yetileri, destekleyici ek donanım olarak kullanmakla beraber video ve animasyon disiplinlerine odaklanarak web, mobil ve diğer yeni-nesil dijital alanlarda görsel yönden zenginleştirilmiş içerikler hazırlamayı arzuluyorum.

Kişisel
Fotoğraf çekmeyi, dans etmeyi, karikatür ve resim yapmayı, masaüstü oyunlarını, trenle seyahat etmeyi, el yapımı hediyeleri, radyo tiyatrosunu, kelime oyunlarını ve Türkçeyi özenli kullanmayı çok seviyorum. Boğa burcuyum, sabırlıyımdır ve kolay heyecanlanırım. Ölmeden gerçekleştirmek istediğim bir-dizi hayalim var. Spermin koca başlı formunu ve NBC'nin tavuskuşu piktogramlı logosunu görsel açıdan güzel buluyorum.

Yetkinlik  
Adobe Photoshop
Adobe Illustrator
Adobe After Effect
Adobe Premiere Pro
Adobe Flash Professional
Action Script (2.0)
Action Script (3.0)
Adobe Dreamweaver
Hyper Text Markup Language 
Cascaiding Style Sheet
Grass Valley Edius Pro
Macromedia Freehand
Üyeliklerim
Linked In İş ağı ve kontaklarım
Behance Portfolyo ve projelerim (İngilizce)
Deviant Art  Portfolyo paylaşımı (İngilizce)
PS Magazin  Portfolyo paylaşımı
Foto Kritik Fotoğraf paylaşımlarım
Tumblr Blog sayfam
Twitter Anlık ileti ve paylaşımlarım
Facebook Kişisel profilim
* Sayfalara ulaşmak için ilgili sitenin açıklamasını tıklayınız.

Etiket: Tasarım, Freelance, Grafik Tasarım, Web Tasarım, İnternet Sitesi Tasarım, Görsel Tasarım, İnteraktif Tasarım, Actionscript, Actionscript Kodçusu, Animasyon, Canlandırma, Desinatör, Video,Flash, Flashçı, Flash Tasarım, Hareketli Grafik Tasarım, Flash Animatör, Flash Animasyon, Sosyal Medya Uzmanı, Arayüz Tasarım, Multimedya Tasarım, Sayfa Tasarım, Grafik Tasarım Operatörü, 2B Tasarım, Bilgisayar Destekli Tasarım, 2 Boyutlu Bilgisayar Destekli Görsel Tasarım, Grafiker, Grafik Tasarımcı, Tasarımcı Grafiker, Grafik Tasarım Operatörü, İllüstrasyonist

 

Sayfa Başına Dön